Bale rrezikon deri 12 ndeshje moslojë

Sipas “ESPN”, uellsiani pritet ta paguajë shtrenjtë, pasi rregullorja në La Liga parashikon në raste të tilla skualifikim nga 4 në 12 ndeshje. Nervat dhe sharjet e tifozëve e kanë çuar Balen në një festim të golit që mund ta paguajë shumë rëndë.

Herë dëmtimet dhe herë skulifikimet nuk e lenë Balen të qetë që të gjejë formën e tij më të mirë te Reali