Barça – yllit holandez: Po të presim

Drejtori sportiv i Barçës, Eric Abidal, ka shpjeguar se mesfushori i Ajaxit De Jong e di që klubi katalonas është i interesuar për të, transmeton Gazeta Express. Për De Jongun interesim të madh ka shprehur edhe Paris Saint-Germaini dhe tani i takon atij të vendosë se cili do të jetë destinacioni i tij i preferuar. “Ai e di për interesimin tonë dhe do të vendosë”, tha Abidal të martën. “E gjithë puna që jemi duke e bërë është brenda klubit”, shtoi ai Lexo më shumë në: