Edhe një lajm i kobshëm për Ronaldon, nëna e tij e pranon se ‘është në luftë për jetën’

Dolores Aveiro, 64 vjeç, u diagnostikua me kancer të gjirit në vitin 2007 dhe iu nënshtrua operacionit dhe radioterapisë.

Nëna e katër fëmijëve ka zbuluar tani se ajo ka pasur një operacion tjetrin gjoksin e si dhe një kurs të ri të radioterapisë

“U operova në tjetrin gji në Madrid, kam radioterapi dhe tani po luftoj për jetën time”, i tha ajo një stacioni televiziv portugez të enjten.

Rrëfimi i shokues erdhi pasi ajo sulmoi akuzuesen e përdhunimit Kathryn Mayorga, lidhur me pretendimet e saj se ishte përdhunuar nga Ronaldo në një hotel në Las Vegas.

“Kam besim te djali im kur bëhet fjalë për atë që ka ndodhur”, tha ajo.

“Kur ajo shkoi atje, nuk ishte për të luajtur letra. Ishte të bëjë diçka. Unë e njoh djalin që kam “.

Ajo nuk ofroi më shumë detaje se kur operacioni kishte ndodhur, por shtoi: “Askush nuk e di për të dytin.”