I ka mbetur veç edhe në boks me rrah, Barça po e “lodh” Realin në të gjitha sportet

Katalunasit kanë fituar ndeshjen me rezultat 77-70 në kuadër të ‘EuroLeague’,

Katalunasit gjatë gjithë ndeshjes ishin më dominues dhe kishin epërsinë. 

Kjo është klasikja e dytë radhazi e fituar nga Barcelona në basket gjatë këtij viti. 

Ata e mposhtën Real Madridin edhe në finale të ‘Kupës së Spanjës’ në muajin shkurt. 

Përkundër fitores, Barcelona është në pozitën e pestë në ‘EureLeague’ me 30 pikë. Kurse Real Madridi pozicionohet në pozitën e tretë me 36 pikë.