Muriqi: “Nëse themë se kam shutu për të dhënë gol, rrej”

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqej në Turqi. Ai shënoi një super gol në barazimin e Rizespor 1-1 kundër Antalyaspor.

Është pyetur se :A ishte qëllimi të shënoje atë gol apo erdhi rastësisht?

Muriqi: “Nëse themë se kam shutu për të dhënë gol, rrej. E pashë bashkëlojtarin tim që po vraponte nga krahu i majtë dhe desha të pasoj, se cfarë efeje morri topi që u ngrit aq lartë as unë nuk e prita. Nuk më erdhi ndenja as me festu dhe u çudita shumë. Nganjëherë edhe fati të duhet”.