Rashica hyn në formacionin e javës në Bundesligë

Pas paraqitjes së mrekullueshme kundër Augsburgut, Milot Rashica ka marrë vëmendjen e mediumeve prestigjoze gjermane. 

“Kicker” dhe “Transfermarkt”, e kanë përzgjedhur futbollistin kosovar në 11-shen më të mirë të javës.

Rashica luajti 36 minuta në fitoren  e Werderit 4-0 dhe shënoi 2 gola.