Shqiptarët të çmendur pas bastoreve, parashikojnë edhe ndeshjet e Kosovës

Stinori pranveror i futbollit kosovar ka startuar dje me ndeshjen e parë çerekfinale të DigitAlb Kupës ndërmjet Ferizajt dhe Feronikelit.

Ndërkohë, sot do të luhen tri takimet tjera, Vëllaznimi – Drita, Prishtina – Trepça ’89 dhe Kika – Ballkani.

Përveç duelit të fundit, çiftet tjera mund të luhen edhe në bastore. 

Punonjës të kompanisë ‘EuroLloto’ kanë njoftuar se shumë bastëvenës i kanë luajtur dy duelet e sotme që zhvillohën në Gjakovë e Prishtinë.

Ndërkohë, Gazetasheshi.com ka siguruar një tiketë ku shihen të luajtura këto dy takime me tipin 3+.