Vdes në moshën 81 vjeçare aktori që luajti rolin e James Bond

Aktori britanik ishte i famshëm edhe për rolin e komandantit Talbot në filmit 007, The Spy Who Loved Me e shumë filma të njohur në skenën ndërkombëtare,

Marshall, i lindur në Battersea, Londër e filloi karrierën e tij të aktrimit në vitet 1960 me një rol shpërthyes në Alfie së bashku me Michael Caine. 

Ai ndërroi jetë në moshën 81 vjeçare dhe do të mbahet mend si një nga aktorët më spikatur të të gjitha kohërave.